O elektromobilności podczas konferencji „Bezpieczeństwo surowcowe Polski”

5 października 2017 r. Mateusz Wodejko, Członek Zarządu ds. finansowych OLPP, uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Przyszłość branży w kontekście rozwoju elektromobilności”.

Rozmowa odbyła się w ramach konferencji „Bezpieczeństwo surowcowe Polski. Oczekiwania i możliwości”. Podczas spotkania Członek Zarządu OLPP Mateusz Wodejko mówił, że nie traktuje naszej branży jako schodzącej.

Mateusz Wodejko wskazał na wzrosty w wydaniach paliw następujące również przy porównaniu okresów już po wejściu w życie pakietu paliwowego, np. sierpień 2017 r. do sierpnia 2016 r. Podkreślił również, że zużycie paliw „tradycyjnych” w większości krajów Europy Zachodniej, przypadające na 1 mieszkańca, jest na znacznie wyższym poziomie niż w Polsce.

Jego zdaniem w przyszłości stacja paliw będzie miejscem, w którym kierowca zasili swój pojazd różnymi źródłami energii. – Nie uciekniemy od tego. Wydaje mi się, że będziemy w stanie wpisać się w nowy miks paliwowy – powiedział Mateusz Wodejko.

– Już teraz rozszerzamy nasze portfolio. Realizujemy przeładunki LPG i innych gazów. Myślimy nad wykorzystaniem naszej infrastruktury w kontekście przeładunków i dystrybucji kolejnych towarów – dodał.

Pełną relację z panelu przeczytać można na www.biznesalert.pl – KLIKNIJ

Zapraszamy także do obejrzenia filmu z konferencji – kliknij na zdjęcie.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!